Chcete letos více ušetřit na daních?
Čím dříve nakoupíte, tím více ušetříte.
Slider

Informace o relevantních daňových změnách od 1. 1. 2021

Speciální nabídka financování s odkladem počátku splácení ZDARMA

 

Vážení obchodní přátelé,
rádi bychom Vás informovali o změnách, které se týkají odpisování nových investic v roce 2021 a o naší speciální nabídce.

 1. Zvýšení limitu vstupní ceny hmotného majetku bez nutnosti odpisování

  Od roku 2021 je hmotným majetkem určeným k odpisování ten, jehož vstupní cena je vyšší než 80.000 Kč (původně 40.000 Kč). Do daňově uznatelných nákladů lze uplatňovat přímo bez odpisování větší množství přístrojů než dosud.

 2. Mimořádné odpisy na 24 měsíců

  Došlo k rozšíření možných způsobů odpisování nových investic do majetku podnikatelů pořízených v roce 2020 a 2021 o mimořádné (zkrácené) odpisy dle § 30a) zákona o daních z příjmů.

  Formou mimořádných odpisů dle § 30a) lze investice, které spadají do 2. odpisové skupiny (např. zdravotnické přístroje, automobily) odepsat za 24 měsíců formou měsíčních odpisů od měsíce následujícího po datu pořízení.

  Pokud zvažujete v letošním roce investici do nového vybavení, pak pro maximální využití daňové výhody mimořádných odpisů v roce 2021 je třeba investici realizovat co nejdříve. 

  Konkrétně u zdravotnické techniky lze za prvních 12 měsíců uplatnit odpisy rovnoměrně do výše 60 % vstupní ceny a za dalších 12 měsíců zbylých 40 %. V prvních 12 měsících odpisování tak lze uplatňovat 5 % vstupní ceny majetku měsíčně od měsíce následujícího po dni pořízení. Čím dříve tedy investici pořídíte, tím více letos ušetříte na daních.

  Pro ty, kterým by tento způsob odpisování z jakéhokoli důvodu nevyhovoval, platí možnost odepisovat dle stávajících § 31 (lineární odpisy) nebo § 32 (zrychlené odpisy).

 3. Speciální nabídka financování EKORENT s odkladem počátku splácení ZDARMA

  Rádi bychom našim klientům umožnili využití mimořádných odpisů v maximální míře. A tedy pro pořízení investice co nejdříve v tomto roce, přicházíme s nabídkou možnosti odkladu počátku splácení o 6 měsíců ZDARMA.

  Tato nabídka platí pro klienty, kteří u nás uzavřou smlouvu na financování své investice do 30. 4. 2021.

 

Neváhejte nás kontaktovat co nejdříve.

Využijte i Vy

výhodné podmínky, zkušenosti, vstřícnost a pružnost
ve spojení s minimální administrativou


Získejte nabídku zde!


Můžete také


volat
VOLAT
739 475 837
241 483 330
prijet
PŘIJET
Ohradní 1424/2b
Praha 4